
Læs også
Nyt familiemedlem har givet Alex Høgh Andersen og Johanne Milland sved på panden
Alex Høgh Andersen og kæresten Johanne Milland har travle kalendere, men sørger for at pleje kærligheden og romantikken.
Datoen den 14. februar, der er kendt som valentinsdag, er for skuespillerparret ikke så vigtig. De har skabt deres egne valentinsdage, hvor de kan udnytte tiden sammen.
- Min kæreste og jeg er ret gode til at have valentinsdag med hinanden, uden at der er en specifik dato, fortæller Alex Høgh Andersen til BILLED-BLADET.
- Med et travlt liv, der tit kræver, at vi er rundt i verden og derfor ikke ser hinanden så meget, så véd vi, at når vi endelig har tiden, skal vi bruge den fornuftigt. Så tager vi ud og spiser eller spiller padel sammen. Det er så hyggeligt, siger Alex Høgh Andersen.