15. dec. 2024
Af Caroline Andersen

Jenna og Albert August Harson deler billeder af deres lille guldklump: Vi er blevet forældre

Jenna August Harson og Albert Harson. 
Jenna August Harson og Albert Harson.
Foto: Jesper Sunesen
Jenna og Albert August Harson har netop delt nyheden om, at de er blevet forældre til en lille guldklump.

"Vild med dans"-parret Jenna og Albert August Harson befinder sig lige nu i en skøn babyboble, hvor de nyder tiden med deres lille, nyfødte søn.

I et opslag på Instagram deler parret et billede af deres lille nyfødte søn, der ligger trygt i sin mors arme - og Albert holder en støttende arm om sin skønne hustru, som han nu har skabt en familie med.

Parrets nyfødte søn har fået navnet William, og i opslaget skriver de, at han kom til verden den 6. december.

- William kom til verden d. 06/12-2024. Han er helt perfekt, og har det rigtig godt👶🏼 Vi er meget forelskede herhjemme, og nyder juledagene som en lille ny familie🎄🍼, skriver parret i et fælles opslag på Instagram.

Jenna og Albert August Harson blevet forelsket i hinanden under "Vild med dans", og blev kort efter programmet kærester. Sidenhen er de blevet gift - og nu har de udvidet deres lille familie med en lille baby, som parret er helt forelsket i.

Du kan se parrets søde opslag ved at klikke på linket HER.

Læs mere om: