
Den har vi da ikke set før: Prinsesse Isabella lyser op i smuk lilla festkjole på nyt billede

Danskerne kan i disse dage nyde den helt store fødselsdagsfejring af prinsesse Isabella.
I forbindelse med hendes 18-års fødselsdag mandag den 21. april har kongeparret på kongehusets Instagram lørdag blandt andet delt de sødest små glimt fra deres datters liv.
Blandt de fine minder fra kongefamiliens digitale fotoalbum er også et skønt billede af prinsesse Isabella sammen med sin mor, dronning Mary, en festlig aften for et par år siden.
På fotoet, der er et af billederne på niende side af Instagram-opslaget, ser man prinsesse Isabella i en chik lilla festkjole, som hun ikke har vist sig i offentligheden før.
Den draperede havfrue kjole i satin med flotte draperinger er kreeret af Lasse Spangenberg.

Dronning Mary bærer på fotoet sin glitrende og glamourøse Jenny Packham-kjole, som hun første gang viste sig i, da hun fyldte 50 år.

Så muligvis er billedet af mor og datter taget ved dronning Marys private 50-års fejring hjemme på Amalienborg i februar 2022.